CHP lideri Özgür Özel’den Anıtkabir’deki Bahçeli ve Akşener yakınlaşmasına ilk yorum

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 29 Ekim’in ardından 10 Kasım’da da Anıtkabir’de yan yana yürüyen MHP lideri Bahçeli ve İYİ Parti lideri Akşener’in görüntüleri hakkında konuştu.

__

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yılında resmi tören için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve devlet erkanı Anıtkabir’deydi. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki kortejde TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yüksek yargı organlarının başkanları, TSK komuta kademesi, siyasi parti temsilcileri, bürokratlar ve diğer devlet erkanı yer aldı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında, Anıtkabir’deki anma töreni sonrasındaki samimi sohbet kameralara yansıdı. İkili 100.yıla denk gelen geçtiğimiz Cumhuriyet Bayramı’nda da Anıtkabir’de yan yana yürümüştü.

Anıtkabir’deki yol tıkanıklığı nedneiyle geç geldiğini ve Akşener’i görmediğini dile getiren Özel, orada görüşemediğini ancak iyi ilişkileri olduğunu ve Yargıtay meselesini de değerlendirecekleri söyledi.

Özel, Bahçeli ve Akşener’in görüntülerini normal bulduğunu, partilerin birbirleriyle görüşmesinden Türkiye’nin kazanacağını ifade etti. Özel, “CHP’ye nezaket gösteren nezaket görür. Jest yapan jest alır. Selam veren selam alır. Kötülük yapan kötülüğün daniskasını görür. Bundan sonra böyle.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x